Bingöl'de 'Sıfır Atık Projesi'

Bingöl'de 'Sıfır Atık Projesi'

BİNGÖL (İHA) – Bingöl’de ‘Sıfır Atık Projesi’nin yaygınlaştırılması için toplantı düzenlendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’nin yaygınlaştırılması ile ilgili olarak Bingöl Valisi Ali Mantı başkanlığında toplantı düzenledi. Proje ile atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması hedeflenirken, eylem planı üzerinde şimdiye kadar yapılan uygulamalar ile 58 ton kağıt, 14 ton plastik, 3 ton cam, 1,5 ton metal olmak üzere yaklaşık 77 ton değerlendirilebilir atık toplanarak, ekonomiye kazandırılacak.
Proje ile ilgili il genelinde geniş kapsamlı bir çalışma yürüteceklerini belirten Vali Mantı, maddi ve manevi kazanımlar elde edileceğini söyledi.
Sıfır Atık Projesi’nin yaygınlaştırılması için toplandıklarını dile getiren Vali Mantı, “Proje kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, STK’larda, toplumun geniş kesimlerinde bir hassasiyet ve davranış değişikliği gözetlenmektedir. İnşallah konuyla ilgili olarak ilimizde geniş kapsamlı bir çalışma, program ve kampanya yapmayı hedefliyoruz. Bu sayede farklı kazanımlar elde etmeyi umuyoruz. Hem maddi hem de manevi kazanımlar olacaktır. Bizler bu projeye en üst düzeyde katılmayı ve katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.
Bingöl Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı Cevat Gün ile kurum amirleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER