Vali Zorluoğlu 'Erciş'in sorunları tek tek çözülüyor'

Bir dizi açılış ve temel atma töreni için gittiği Erciş’te, muhtarlarla bir araya gelen Vali Murat Zorluoğlu, Son dönemde gerçekleştirilen hizmetlere, önümüzdeki günlerde yenilerinin ekleneceğini ve ilçenin bekleyen sorunlarının tek tek çözüleceğini söyledi.

Vali Zorluoğlu 'Erciş'in sorunları tek tek çözülüyor'

Bir dizi açılış ve temel atma töreni için gittiği Erciş’te, muhtarlarla bir araya gelen Vali Murat Zorluoğlu, Son dönemde gerçekleştirilen hizmetlere, önümüzdeki günlerde yenilerinin ekleneceğini ve ilçenin bekleyen sorunlarının tek tek çözüleceğini söyledi.


Erciş’teki temasları sırasında, son bir yıllık dönemde yapılan hizmetleri yerinde görünce memnuniyet duyduklarını anlatan Vali Zorluoğlu, “Erciş'e yapılan hizmetleri gördük ve memnun kaldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sahilde çok güzel bir düzenleme yapılıyor. O da çok yakında Ercişlilerin istifadesine sunulacak. Yapılan bu güzel çalışmalardan dolayı, huzurlarınızda kaymakam kardeşime ve ekibine, ayrıca bu hizmetlerin bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Son dönemde gerçekleştirilen hizmetlere, önümüzdeki günlerde yenilerinin ekleneceğini ve Erciş'in bekleyen sorunlarının tek tek çözüleceğini açıklayan Vali Zorluoğlu, bu konuda Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak Erciş’e gereken her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi. 


Erciş’te çözüm bekleyen sorunlara da değinen Vali Zorluoğlu, “Su, Erciş’in çözüm bekleyen sorunlarının başında geliyor. Kanalizasyon sorunu da yine çözüm bekleyen sorunlardan biridir. Bu anlamda yeni göreve atadığımız VASKİ Genel Müdürümüz ve ekibinin, ilçenin su, kanalizasyon ve arıtma meselelerinin çözümüne yönelik katkıları olacaktır. Erciş’in su sorununu bütünüyle çözecek çalışmalar, kısa sürede tamamlanacaktır” diye konuştu.


Erciş’in önemli sorunlarından biri olarak bildirilen kentsel dönüşüm konusuyla ilgili detaylı bilgileri, Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar’dan aldıklarını da dile getiren Vali Zorluoğlu, “TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere, ilgili makamlarla gerekli temasları sağlayarak, Valilik olarak da gerekli inisiyatifi alarak, bu sorunun çözümü için gerekli çalışmaları yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

ZORLUOĞLU “DEVLETİMİZ 2011’DEN SONRA YENİ BİR ERCİŞ KURDU”
2011 yılında yaşanan deprem felaketinden sonra Erciş’e önemli hizmetler yapıldığını anımsatan Vali Zorluoğlu, “2011'den sonra adeta yeni bir Erciş kurulmuş. Burada çok sayıda konut, işyeri ve ahır yapıldığını görüyoruz. Elbette bir takım altyapı sıkıntıları var. Ama bunları çözmek de bizim boynumuzun borcudur. İlçede karayollarımızın epey uzayan bir köprülü kavşak çalışması var. Bununla ilgili de gerekli talimatlar verilmiştir.  Yine, bir Erciş Devlet Hastanesi meselesi var. Göreve başladığımın 2. haftasında dönemin Sağlık Bakanı buradayken konu enine boyuna masaya yatırıldı. İlgili müteahhit çağrıldı ve söz alındı. Bugün il sağlık müdürümüz ve kaymakamımızın bana verdiği bilgi memnuniyet vericidir. Orada yüzde 93 seviyesinde bir fiziki gerçekleşme sağlanmış durumdadır. İnşallah kış gelmeden hastanemizin açılışını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER