Büyükşehir, Çatak'ta dağı taşı dize getirdi

Bu yıl yaptığı 250 milyonluk yol yatırımıyla 7’den 77’e tüm kesimlerin beğenisini kazanan Van Büyükşehir Belediyesi Çatak’ta adeta dağı taşı delerek daha önce yol hizmetlerinden yoksun mahalleleri yeni yol ağlarıyla örüyor.

Büyükşehir, Çatak'ta dağı taşı dize getirdi

Van’ın Çatak İlçesinde devam eden yol çalışmalarını yerinde incelemek için ilçeye giden Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ve ilgili daire başkanları, Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül ile birlikte yol yatırımlarını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yol yapım ekipleri zorlu Çatak coğrafyasında adeta dağı taşı delerek daha önce yol hizmetlerinden yoksun mahalleleri yeni yol ağlarıyla örüyor. Çataklıların yıllarca stabilize olarak kullandığı yollar Büyükşehir Belediyesince sıcak asfaltla kaplanıyor.   


Yolu köprüsü olmayan köylere hizmet verdiklerini belirten Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, bir önceki belediyelerin vatandaştan oy alıp teröristte hizmet ettiğini söyledi. 


Akgül, “Çatak bu yıl içinde hiç almadığı kadar hizmet alıyor. Büyükşehir ve İlçe belediyemiz tarafından hiç asfaltlanmayan yollarımıza asfalt döküyoruz. Çünkü yol medeniyettir yolu düzgün olan yere hizmet gider. Medeniyet gider. Hamdolsun çalışıyoruz halkımızda yapılan hizmetten çok memnun” dedi.  


“Biz vatandaşa onlar teröriste hizmet etti”
Vatandaş odaklı hizmet yaptıklarını söyleyen Akgül “Daha önce vatandaş oyunu vermiş ve bunlarda burada yüzde 87 oranında oy almış. Ama hizmetlere bakıyorsunuz 3 terörist geçecek diye 450 bin liraya köprü yapmışlar. Biz o köprüleri taşıdık halkın geçtiği yollara yeniden kurduk ve onardık. Şimdi o köprüleri vatandaşlarımız kullanıyor. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaş öncelikli hizmet yapıyoruz. Maalesef onlar ideoloji odaklı hizmet yaptılar. Vatandaştan oy aldılar ama teröriste hizmet ettiler. Devletimizde bu işe el koydu vatandaşın hakkını yine vatandaşa verdi” diye konuştu.


2017’de Çatak’a 20 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ise “Yıllardır buralara hiçbir şekilde ne yatırım nede hizmet gelmiş. Şimdi biz buralara köprüler asfalt yollar yapıyoruz. Bizim tek gayemiz hizmettir bugünde bu hizmetleri görmek için buraya geldik. Halkımız yapılan çalışmalardan dolayı çok memnun onların bu memnuniyeti de bizi mutlu ediyor” dedi.


Yolun yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Mahalleliler “Daha önce yolumuz çok kötüydü. Bir hastamız bir cenazemiz olduğunda 1 saate ilçeye gidiyorduk. Şimdi yollar genişliyor asfaltta dökülünce çok daha güzel olacak. Allah devletimizden razı olsun” dediler.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 00:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER