banner10

Yeni Akım VSCO Kızı

Dünyada Hızla Yayılan VSCO Nedir İşte Merak Edilenler

Yeni Akım VSCO Kızı

Joel Flory ve Greg Lutze tarafından oluşturulan ve önceleri VSCO Cam olarak bilinen VSCO, Android ve iOS cihazlar için kullanılan bir fotoğrafçılık mobil uygulamasıdır. Peki VISCO nasıl kullanılır?

VISCO NASIL KULLANILIR?

Fotoğraflar, fotoğraf rulosundan çekilebilir ya da alınabilir, öte yandan uygulama üzerinden fotoğraf da çekebiliyorsunuz

Kullanıcılar, fotoğraflarını çeşitli önceden ayarlanmış filtreler vesilesiyle ya da daha ince ayarlamalar, netlik, sıcaklık, solma, tonlama, ten rengi, keskinleştirme, tonlama, kontrast, doygunluk, pozlama ve diğer özellikler için izin veren “araç kiti” özelliğini kullanarak düzenleyebilir.

VSCO Feed sekmesi, takip ettiğiniz diğer kullanıcılarca gönderilen fotoğrafları görüntülemenize yarar.

‘VSCO Kızı’ terimi pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayıldı. Bu akım adını gençler tarafından çok kullanılan bir fotoğraf uygulaması olan VSCO'dan alıyor. Peki, VSCO nedir?

Eskiden VSCO Cam olarak bilinen VSCO, iOS ve Android cihazlar için bir fotoğrafçılık mobil uygulamasıdır. Uygulamanın Joel Flory ve Greg Lutze tarafından oluşturuldu.

Fotoğraflar, fotoğraf rulosundan çekilebilir veya alınabilir, ayrıca uygulama üzerinden fotoğraf çekilebilir.

Kullanıcılar, fotoğraflarını çeşitli önceden ayarlanmış filtreler aracılığıyla veya daha ince ayarlamalar, solma, netlik, ten rengi, tonlama, tonlama, keskinleştirme, doygunluk, kontrast, sıcaklık, pozlama ve diğer özellikler için izin veren “araç kiti” özelliğini kullanarak düzenleyebilir.

VSCO Feed sekmesi, takip ettiğiniz diğer kullanıcılar tarafından gönderilen fotoğrafları görüntülemenizi sağlar.

Keşfet sekmesi, kullanıcıların kendilerine önerilen profilleri ve resimleri keşfetmelerini sağlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER