Reseller Hosting Nedir Ne İşe Yarar

Günümüzde web site kullanıcıları daha düzgün ve kaliteli hizmetler sunmak için alanında profesyonel bir hosting firması ile çalışmak zorundadır. Web sitesinin online ortamda kendisine bir alan oluşturması web hosting diye isimlendirilir.

Reseller Hosting Nedir Ne İşe Yarar

Günümüzde web site kullanıcıları daha düzgün ve kaliteli hizmetler sunmak için alanında profesyonel bir hosting firması ile çalışmak zorundadır. Web sitesinin online ortamda kendisine bir alan oluşturması web hosting diye isimlendirilir. Bir site için bir hosting yeterliyken bir kaç site için alan oluşturmak adına reseller hosting devreye giriyor. Bu tanım birkaç tane web sitesi olan firmalar için büyük bir anlam ifade ediyor. Reseller hosting geniş bir alan imkânı sunduğu için içine bir değil birkaç web site kurabileceğiniz alan ortamı yaratır. Reseller hosting seçerken en iyi özellikleri sunan sunucuların tercih edilmesi büyük bir avantajdır. Reseller hosting kullanımına sahip olmak için öncelikle bir hosting firması ile anlaşmak ve buraya kayıt yaptırmak gerekir.

Reseller Hosting'in Avantajları Nelerdir

  • Reseller hosting kullanıcılarına geniş bir alan kullanma imkanı verdiğinden dolayı ayrı ayrı web hosting satın almaktansa reseller hosting kullanmak maliyet bakımından daha avantajlı bir seçenektir.
  • Reseller hosting yardımı ile hosting bünyesinde barındırılan birçok web siteyi tek bir kontrol paneli üzerinden takip etmek ve buradan siteleri yönetmek daha kolaydır. Bu nedenle ortaya çıkabilecek yönetim kargaşalar anında önüne geçilmiş olur.
  • Reseller hosting hem yeni hosting şirketi kurmak isteyen kişilere kolaylık sağlar hem de bu kişilerin farklı web sitelerine reseller hosting yardımı ile hizmet sunmasına olanak tanır.

Reseller Hosting'i Kimler Tercih Etmelidir

Reseller hosting yeni kurulan web hosting şirketleri ve reseller hosting hizmeti sunmak isteyen firmalar kullanabilirler. Ayrıca birden fazla web sitesine sahip olan kullanıcılarda bu siteleri daha kolay yönetebilmek ve kontrol etmek amacıyla reseller hosting tercih edebilirler. Web site yazılım ve tasarım işleri ile uğraşan kişiler hem hazırladıkları demolarını yayınlayabilirler hem de aynı zamanda müşterileri için hosting hizmeti de sunabilirler. Reseller hosting interaktif ajanslar da dilekleri gibi kullanabilirler.

Web Hosting’in Önemi

Web hosting hizmetleri web sitelerinin internet ortamında yayınlanmasını sağlayan bir hizmettir. Satın alınan hosting hizmetleri ile web sitesine ait dosya verileri saklayabileceğiniz bir sunucu üzerinden alan da kiralanmış olur. web host hizmetleri ile sunucular sürekli açık olduğu için 24 saay kesintisiz hizmet sunar. aynı zamanda içerisindeki güvenlik sistemleri ile web sitenizi tüm saldırılara karşı koruyarak siteyi ziyaret eden ziyaretçiler sunucu yardımı ile tüm dosya ve metinleri başarılı bir şekilde aktarır.

Domain Alan

Hızlı bir şekilde erişim sağlamak ve daha iyi hizmet sunmak isteyen web site sahipleri hosting hizmetlerinin yanında web siteleri için alan adı da almaları gerekir. Domain yardımı ile web sitesi kendisine özel bir adrese sahip olur. Domain alan adı alan sitelerin com, net gibi uzantılara sahip olurlar. Her web sitesinin kendine özgü bir ismi vardır. Kullanılan isimler başka siteler tarafından kullanılamaz. Domain olmayan web sitelerine girişlerde IP adresleri giriliyordu. Bu durum kimi zaman karışıklıklara neden olduğu gibi akılda tutulması zor bir durumdur.

Domain Kayıt İşlemi

Web sitesi ismi satın alınabileceği gibi belli süreler için kiralanabilir. Satın alınan domain isimleri tescilli olduğu için başka sitelere satılamaz. Kullanım süresi içerisinde tüm hakları kullanan siteye aittir. Bu kiralanan domain adreslerinin belli aralıklarla yenilenmesi gerekir. Eğer kayıt yenileme işlemi yapılmadığı takdirde alan adı kullanım hakkı başka sitelere verilebilir. Bu durum sitelerin prestij kaybetmesine neden olabilir. Domain sorgulama sayfalarında site isminizi sorgulayabilirsiniz. Domain bir web site sahibi için büyük öneme sahiptir. Çünkü sanal ortamda nasıl aranacağı veya nasıl bulunacağı hakkında bilgi verir.

Domain Nasıl Olmalıdır

Domain web sitelerinin dijital ortamdaki kimliği anlamına gelir. Bu sebeple ideal bir isim tercih edilmelidir. Web siteyi ve hizmetlerini yansıtacak isimler kullanılmalıdır. Çünkü siteye girecek ziyaretçilerin bakacağı ilk şey sitenizin adı olacaktır. Web sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını istiyorsanız anahtar kelime seçimine dikkat etmek gerekir. İsim kısa ve kalıcı olmalıdır. Kolay yazılabilen isimlerin yanında işaret içeren isimlerden kaçınmak gerekir. Domain isimleri web site sahipleri tarafından istenilen an değişebilir. Önemli olan doğru bir seçim yapmak ve dijital ortamda başarılı bir çıkış yakalamak olacaktır.

Hosting Hizmetinde Firma Seçimi

Dijital dünyada web site sahiplerinin kendilerine daha iyi bir lalan bulmaları için alanında başarılı ve deneyimli bir hosting firmasından yardım alması her zaman büyük bir avantajdır. Çünkü hazırlanan kaliteli hosting paketleri ile site sahipleri günün her saati ziyaretçilerine kesintisiz hizmet sunmanın yanında web siteye ait tüm görüntü, metin ve videoları saklayabilecekleri bir alana da sahip olacaklardır. Limonhost müşterilerine sağladığı site yapılarına uygun host paketleri ile onların online ortamda rakiplerine karşı bir adım önde olmalarını sağlamıştır. Limonhost ayrıcalığını yaşayan müşteriler siteleri için gerekli en önemli tedbirleri sağlayarak insanların sorunsuz bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER