banner10

Muş'ta araması bulunan 10 şahıs tutuklandı

Muş'ta araması bulunan 10 şahıs tutuklandı

Muş’ta çeşitli suçlardan araması bulunan 10 kişi tutuklanırken, 6 şahıs ise gözaltına alındı. Yoklama kaçağı-bakaya olarak aranması olan 240 şahıs da yakalandı.
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, ’Bina içerisinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, hükümlü veya tutuklunun kaçması, kilitlenmek suretiyle muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık, mala zarar verme, nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından 13 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası bulunan şahsın yapılan çalışmalar sonucu yakalandığı ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklandığı belirtildi. Açıklamada, "Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık suçundan 6 yıl hapis cezası bulunan bir kişi yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır. ’Sayı ve Nitelik Bakımından Vahim Olan Silah veya Mermileri Satın Alınması Taşınması Bulundurulması’ suçundan 5 yıl hapis cezası bulunan bir şahıs, yapılan çalışmalar sonucu yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır. ’Hükümlü veya tutuklunun kaçması, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, hükümlü veya tutuklunun kaçması’ suçundan 4 yıl 7 ay hapis cezası bulunan bir kişi yapılan çalışmalar sonucu yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır. ’Dolandırıcılık 157/1’ suçundan 4 yıl hapis cezası bulunan bir başka şahıs yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır. ’Hırsızlık ve mala zarar verme’ suçlarından 3 yıl 1 ay hapis cezası bulunan bir kişi de ekiplerin yapmış olduğu çalışmalar sonucu yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır. ’Nafaka Hükümlerine Uymama’ suçundan 3 ay kesinleşmiş hapsi bulunan bir kişi yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. ’Kamu malına zarar verme’ suçlarından 10 ay kesilmiş hapsi bulunan bir şahıs da yapılan çalışmalar sonucu yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır. ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan 7 ay 15 gün hapsi ile aranması bulunan bir başka şahıs yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. ’Elektrik enerjisi hakkında hırsızlık’ suçundan 10 ay hapsi ile aranması bulunan bir kişi yapılan çalışmalar sonucu yakalanmış ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır" denildi.
Ayrıca çeşitli suçlardan aranması bulunan 6 şahsın ve yoklama kaçağı-bakaya olarak aranması olan 240 şahsın da yakalandığı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER