Hayvanlarını otlatırken kaybolan küçük çoban bulundu

ERZURUM’UN NARMAN İLÇESİNDE 14 YAŞINDA Kİ KÜÇÜK ÇOBAN İLHAN AKYOL, HAYVANLARINI OTLATMAK İÇİN ÇIKTIĞI YAYLADA HAVA ŞARTLARININ KÖYÜ OLMASI NEDENİYLE EVİNE DÖNEMEDİ. KAYBOLAN KÜÇÜK ÇOBAN JANDARMA VE AFAD EKİPLERİ TARAFINDAN BULUNARAK AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

Hayvanlarını otlatırken kaybolan küçük çoban bulundu

Erzurum’un Narman ilçesinde 14 yaşındaki küçük çoban İlhan Akyol, hayvanlarını otlatmak için çıktığı yaylada hava şartlarının köyü olması nedeniyle evine dönemedi. Kaybolan küçük çoban jandarma ve AFAD ekipleri tarafından bulunarak ailesine teslim edildi.

Alınan bilgilere göre, dün Narman ilçesine bağlık Güvenlik mahallesinde ikamet eden 14 yaşındaki İlhan Akyol, babası ve iki abisi ile birlikte hayvanları otlatmak için yaylaya gitti. Etkili olan sağanak yağış ve sis sonrası küçük çoban abilerini ve babasını kaybetti. Çocuğunu bulamayan baba İbrahim Akyol köylülerle beraber küçük oğlunu aramaya çıktı. Arama çalışmalarından sonuç almayan Akyol, jandarma ve AFAD ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler gece boyunca küçük çoban Akyol’u aradı ancak bulamadı. Sabah saatlerinden itibaren tekrar başlatılan çalışmada ekipler tarafından küçük çoban İlhan Akyol Şenkaya ilçesine bağlı Kileçli köyünde bulundu. 14 yaşında ki Akyol, sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra ailesine teslim edildi.

Küçük çobanın gece çok sis olduğu için Oltu ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesinde bulunan harabe evde kaldığı, sabah 4’te de Şenkaya ilçesine Kileçli Mahallesine yürüyerek geldiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6