Karaca'dan Vali Zorluoğlu'na teşekkür plaketi

Gazeteci Abdülbaki Karaca, yaptığı başarılı hizmetler ve yeni kararnamede yer almayıp Van’da görev yapmaya devam etmesi nedeniyle Van Valisi Murat Zorluoğlu’na teşekkür plaketi verdi.

Karaca'dan Vali Zorluoğlu'na teşekkür plaketi

Ziya Türk'ün haberi

 

27 Ekim 2018 Cumartesi günü Van Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen “Van’dan Sesleniş” Panelinde sunum yapmak üzere Van’a gelen Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak, Star Gazetesi Yazarı Selahattin Eş Çakırgil, Karar Gazetesi Yazarı Yıldıray Oğur, Van Valisi Murat Zorluoğlu tarafından verilen kahvaltıya katıldı.

 

Kahvaltı öncesi kısa bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu, “Yazıları ile Türkiye ve dünya gündemini değerlendiren, farklı bakış açıları ile toplumu aydınlatmaya çalışan, Türkiye’de birçok kimse tarafından tanınan yazarların bir panel vesilesi ile Van’da olmasından büyük mutluluk duydum. Van’da düzenlenen bu tür etkinlikler sosyal ve kültürel hayatın gelişmesine önemli katkı sağlıyor. Ayrıca Van’ın Van dışındaki kamuoyuna pozitif tanıtılması açısından da büyük önem taşıyor” diyerek, böyle bir etkinliğe vesile olduğu için Gazeteci Abdülbaki Karaca’ya teşekkür etti.

 

Gazeteciler ile Van ve bölge hakkındaki değerlendirmelerin ağırlıklı olarak yer aldığı sohbetin ardından, Van Valisi Murat Zorluoğlu’na Abdülbaki Karaca tarafından bir teşekkür plaketi verildi.

 

Vali Zorluoğlu’na plaketi iki nedenle takdim ettiğini ifade eden Abdülbaki Karaca, “Plaket takdim etmemizin birinci nedeni,  Sayın Valimiz Van’da göreve başladığı günden bu yana başarılı hizmetler yaptı. İkinci nedeni ise, 27 Ekim 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Valiler Kararnamesi’nde yer almayıp Van’daki görevine devam edecek olması. Bu da Van’ın daha birçok güzel hizmetle buluşması demektir. Böylesine önemli bir görevi sorumluluk ve ibadet duygusu ile yerine getiren Valimize, bundan sonraki çalışmalarında da her türlü desteği vereceğimizin bir ifadesi olarak plaket takdim ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER