Ekrem Arlı, 'Esnaf oda borcundan kurtulacak'

Van Bakkallar Odası Başkan Adayı Ekrem Arlı, düzenlediğini basın toplantısında yaptığı açıklamada Esnafın oda aidat ve evrak gibi sorunlarını çözüme kavuşturacağını söyledi.

Ekrem Arlı, 'Esnaf oda borcundan kurtulacak'

Ziya Türk'ün Haberi


Van Bakkallar Odası Başkan Adayı Ekrem Arlı, düzenlediğini basın toplantısında yaptığı açıklamada Esnafın oda aidat ve  evrak gibi sorunlarını çözüme kavuşturacağını söyledi. 

 

Bakkallar Odası Başkanlığı’na adaylığını açıkladığı günden bu yana, esnafı ziyaret ettiğini, esnafın ifade ettiği sorun çözümü, isteklerin yerine getirilmesi konusunda önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Ekrem Arlı, “2018’in başında yapılacak olan Van Bakkallar ve Manavlar Odasına başkan adayı olduğumuz günden, bugüne kadar hiçbir çözüme kavuşturulamayan esnafımızın birikmiş sorunlarına gerçekçi ve yapılabilir projeler üretmeye devam ediyoruz. Daha evvel halkımızla paylaştığımız ve Van için müjdeleyeceğimizi söylediğimiz projemizin ana hatları tamamlanmış bulunmaktadır” dedi.

 

BAKKALIM 65 A.Ş.’NİN MARKA TESCİL MÜRACAATI YAPILDI

Esnafın sıkıntılarını gidermek, üzerindeki ekonomik yükü hafifletmek için çeşitli projeleri hayata getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Ekrem Arlı, “Bu anlamda “Van esnafı yeniden şahlanıyor, ayağa kalkıyor ve rekabet gücüne kavuşuyor” sloganıyla ele aldığımız BAKKALIM 65 A.Ş. göreve geldiğimiz ilk anda kurulacaktır. Ana aktörü Van Bakkallar Odası olacak olan BAKKALIM 65 A.Ş. Odamızın üyeleri için bir umut kapısı olacaktır. Hiçbir üyemizden başlangıçta para alınmayacak, daha sonrasında üyelerin talebi doğrultusunda ortak karar alınarak hisse uygulamasına geçilebilecektir. Kısaca yeni şirketlerine kavuşacak olan Van esnafı yarınlarına daha güvenli ve umutla bakacaklardır” dedi.

 

BAKKALIM 65 A.Ş. ÜYELERE NELER KAZANDIRACAK?

Van Bakkallar Odası Başkan Adayı  Ekrem Arlı BAKKALIM 65 A.Ş.’nin Bakkallar Odası üyelerine neler kazandıracağını şöyle sıraladı;

 

  1. Bakkalın, küçük esnafın kaybolmuş potansiyel gücü yediden doğacaktır.
  2. BAKKALIM 65 A.Ş.  bünyesinde MAL ALIM BİRLİĞİNE gidilecek küçük esnafın fiyatta rekabet gücü artacaktır. Böylece tüketici diğer AVM şubelerine yönelmeyecektir.
  3. Aidat ve evrak ücreti gibi sorunlar çözüme kavuşacaktır. Yani üye odaya ödediği parayı misliyle odanın imkânlarından yararlanarak kazanacaktır.
  4. Esnafa ücretsiz muhasebe ücreti verilerek, esnafın giderlerinin minimum seviyeye düşürülmesine yardımcı olunacaktır.
  5. Maddi geliri düşük üyelerimize nakit yardımında bulunulacaktır.

 

Kısaca özetlemiş olduğumuz bu yararları esnafımıza sunacağımızın mutluluğunu şimdiden yaşıyoruz. BAKKALIM 65 A.Ş. ticari ünvan için marka tescil başvurusu tarafımızdan yapılmış, gerekli ücretleri ödenmiş olan bu marka tarafımızdan odamıza hediye edilecektir. 

 

Van Postası Haber

 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2017, 00:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER