AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda görevden alındı

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda bugün görevden alındı.

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda görevden alındı

Anayasa referandumundan sonra AK Parti Genel Başkanı olarak partinin başına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görevine değişim mesajları ile başlamıştı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti teşkilatlarında ve AK Partili belediyelerde yaşanan metal yorgunluktan söz etmişti. Metal yorgunluktan kurtulmak için teşkilatlara katkısı olmayan, halktan kopuk, şahsi çıkarlarını dava duygusunun önüne geçirenler ile AK Parti’nin yıpranmasına neden olanların, teşkilatlardaki görevlerini bırakmaları istenmişti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "teşkilatlarda metal yorgunu olanlar kendiliğinden ayrılsın, yoksa biz gereğini yaparız" diyerek görevden alınma mesajı vermişti. 

 

Türkiye genelinde birçok ilde olduğu gibi, yenilenme sözü Van’da da hayata geçirildi.

 

Göreve geldiğinden bu yana, yaşanan tüm seçimlerden sonra istifa etmesi veya görevden alınması beklenen, bu yöndeki çeşitli iddialar ile gündemde tartışma konusu olan, AK Parti Genel Merkezi tarafından, Pazartesi günü Ankara’ya davet edilen İl Başkanı Zahir Soğanda, bu akşam saatlerinde görevinden alındı.

 

Görevden alındığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş tarafından, bugün akşam saatlerinde kendisine bildirilen Zahir Soğanda’dan boşalan, Van İl Başkanlığı görevine kimin getirileceği merak konusu oldu.

 

İl başkanlığı ile birlikte ilçe teşkilatlarında da değişikliğe gidileceği öğrenildi.

 

Van Postası Haber

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER