Kars't polis okul önlerinde uçurtmuyor

Kars't polis okul önlerinde uçurtmuyor

Kars’ta polis okul önlerinde adeta kuş uçurtmuyor. Okulla ilgisi olmayan vatandaşlar ise okul önlerinden uzaklaştırılıyor.
Kars Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’in talimatıyla uyuşturucuyla mücadele kapsamında okul önlerinde, metruk binalarda, park ve bahçelerde şüpheli kişiler üzerinde uygulama yapılıyor. Bu kapsamda Gazi Ahmet Muhtar Paşa (GAMP) Caddesi üzerinde bulunan okulların önünde de uygulama yapıldı. Uygulamada okulların çevresinde, okulla ilişkisi bulunmayan kişilerin üst araması ve GBT sorgulamaları yapıldı. Okul önlerinde uyuşturucu satışının engellenmesi amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, okul müdürleri ve öğrencilere de el broşürü dağıtıldı.
Özellikle ders saatlerinde okulda olmayan ve parklarda bulunan öğrenciler de ailelerine bilgi verilmek suretiyle okullarına götürülüyor. Cadde, sokak, park ve okul önlerinde görev alan polis ekipleri, buralarda meydana gelecek olayların da önünde geçiyor.
Kars İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, uygulamaların aralıksız devam edeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER